128 KB/s Ok radio streamOK radio live   srbija+381.11.4000444  studio@okradio.net

ATP LISTA: Tipsarević ponovo među prvih 100 na svetu, Marej beži Đokoviću 1.715 bodova

Srpski teniser Novak Đoković zadržao je drugo mesto na danas objavljenoj ATP listi, dok se Janko Tipsarević vratio među prvih 100 i sada je 94. teniser sveta.

jankoooooo

Đoković na drugom mestu ima 9.825 bodova, 1.715 manje od Britanca Endija Mareja.

Među prvih 10 tenisera ove nedelje bila je samo jedna promena, Švajcarac Rodžer Federer preuzeo je deveto mesto od Francuza Gaela Monfisa, koji je pao na 10.

Od srpskih tenisera, Viktor Troicki pao je za jedno mesto, na 38. sa 1.075 bodova, dok je Janko Tipsarević napredovao za sedam pozicija i sada je 94. igrač sveta sa 603 boda. Dušan Lajović pokvario je plasman za pet mesta i zauzima 95. sa 597 bodova.

Ruis se vratio u Zvezdu: Spreman sam

Fudbaler Crvene zvezde Džon Ruis rekao je da je srećan što se konačno pridružio timu i da je spreman za nove pobede.

ruis

Getty images

Ruis je u subotu doputovao na Kipar, trenirao je već u nedelju, a u ponedeljak je igrao deo utakmice protiv Arisa i bio strelac.

"Konačno sam se priključio timu i veoma sam srećan zbog toga. Bio sam sa reprezentacijom pa nisam mogao ranije da dodjem. Sada sam tu i spreman za nove pobede", rekao je Ruis.

On je naveo da je zadovoljan igrom u svojoj prvoj pripremnoj utakmici, u kojoj je igrao celo drugo poluvreme.

"Zadovoljan sam, iako je u pitanju bio prijateljski meč. Dao sam gol, dobro je za početak. Najvažnije je to što smo igrali dobro kao tim", kazao je Ruis.

Krilni fudbaler iz Kostarike je rekao da očekuje da Zvezda odbrani titulu.

"Prvi smo na tabeli i očekujem da će tako biti i na kraju šampionata", istakao je Ruis.

Zvezda posle 21 kola ima šest bodova više od drugoplasiranog Partizana na tabeli Super lige, a sezonu će nastaviti krajem februara utakmicom protiv Novog Pazara.

izvor: b92.net

Melburn brži od Vimbldona: Nismo favorizovali Federera

Direktor Australijan opena Kreg Tajli negirao je priče iz svlačionice da je teren u Melburnu ubrzan kako bi se pomoglo Rodžeru Federeru.

svettenisa

Mnogi igrači su se žalili tokom turnira da je teren prebrz, ali Tajli tvrdi da je gotovo identičan kao i 2016. godine.

„To nije tačno. To nije tačno. Imali smo u polufinalu i igrače koji se veoma dobro snalaze na šljaci. Ako ljudi misle da je teren dizajniran kako bi odgovarao samo jednom igraču... Rafa je imao ogromne uspehe na šljaci, a stigao je do polufinala. Stan takođe. Tako da ne, nije tačno“, kaže Tajli.

On tvrdi da je teren pravila kompanija koja ga je pravila i prošle godinei idodao da je iste brzine kao i prošle godine.

„Nismo promenili ništa u dizajnu. Kompanija iz Kalifornije je pravila teren na isti način kao i prošle godine.“

Ipak, mnogi igrači su tokom turnira demantovali Tajlija, a zanimljiv tvit objavio je Bret Haber, komentator teniskog kanala.

„Upravo je na kanalu 7 u Australiji pokazan podatak da je podloga na Rod Lejver areni ove godine brža nego centralni teren Vimbldona 2016. godine. Pa...“, napisao je Haber.

Agasi: Novak je jedan od najvećih, vratiće se

Legenda tenisa Andre Agasi čvrsto veruje da Novak Đoković može da se vrati i zaigra ponovo svoj najbolji tenis.

legende

Srpski teniser je posle osvojenog Rolan Garosa prošle godine u priličnom padu forme, što je definitivno potvrdio i poraz u 2. kolu Australijan opena.

Mnogi sumnjaju da Novak nema više motivaciju da se takmiči za najveće titule, ali Agasi, koji je igrao na vrhunskom nivou do 35. godine, veruje u srpskog tenisera.

"Slavio sam Novakova ostvarenja toliko da sam predvideo da će osvojiti sve. Iskreno, uvek je iznenađenje kada on izgubi. Ono o čemu mogu da govorim je Novakova igra i njegove mogućnosti i sa te strane ne postoji nijedan razlog na svetu zbog kojeg on ne bi mogao da preokrene situaciju", kaže osmostruki Gren slem šampion koji očekuje Novaka ubrzo na vrhu.

"Moje mišljenje je da je on jedan od najvećih svih vremena i zbog toga očekujem da se vrati brzo."

Može li Zvezda konačno da sruši Fener?

Košarkaši Crvene zvezde dočekuju Fenerbahče u četvrtak veče (20:45h), u 17. kolu Evrolige.

zvezdasiii

Crveno-beli su sedmi na tabeli sa polovičnim učinkom, dok je Fener peti sa deset pobeda.

Zvezda je dobila četiri od poslednjih pet utakmica u elitnom takmičenju, dok je turski tim u međuvremenu slavio samo dva puta.

Ipak, srpski šampion nema pozitivan učinak protiv ekipe Željka Obradovića, izgubila je svih sedam susreta od septembra 2014.

"Fenerbahče je apsolutni favorit, do sada nismo imali rešenja za njihovu igru, nismo bili ni blizu pobede. Nadam se da će se to sada promeniti. Jedno je sigurno, igraćemo svoju igru, izuzetno smo motivisani da ih konačno pobedimo", rekao je bek Zvezde Branko Lazić.

Zvezda je na svom terenu dobila poslednja tri meča u EL, redom su padali velikani Makabi, Real i CSKA.

"Biće ovo izazov za nas. Ovo je veoma teško gostovanje. Mnogo dobrih timova je ovde izgubilo. Zvezda igra sjajno u Evroligi ove sezone. Moramo se maksimalno koncentrisati i biti najbolji što možemo da bismo pobedili. Neće biti lako, ali želimo da iskoristimo dobar momentum", rekao je bek Fenera Luiđi Datome.

Ulaznice za utakmicu u "Pioniru" su rasprodate, a kapije će biti otvorene od 18:30 časova.

Bobine "makazice", Nikić i Gocić otišli u legendu!

Živko Gocic i Slobodan Nikić, legende srpskog vaterpola, oprostile su se od reprezentativnih kapica u spektakularnom događaju na Tašmajdanu.

vaterpolooooo2

Gocić i Nikić su u poslednjoj utakmici za Srbiju zaokružili izuzetne karijere tokom kojih su osvojili sve što se može osvojiti, pobedom nad Timom sveta rezultatom 14:12.

Pred punim tribinama u ’hramu vaterpola’, na kojima su se našli mnoge poznate ličnosti iz sveta sporta i kulture, viđena je fantastična utakmica koja je obilovala pogocima i atraktivnim potezima.

Vaterpolisti su se dobro zabavljali, a kulminacija je stigla krajem prvog poluvremena, kada je Boba postigao gol makazicama sa pet metara. Najtrofejniji srpski igrač svih vremena izveo je peterac tako što je sebi nabacio loptu i akrobatskim volej udarcem nogom je zakucao pod prečku protivničkog gola.

"Ovo je najsrećniji dan u mom životu. Hvala svima od srca što ste došli. Hvala saigračima – mi ne bismo bili ovakvi igrači bez njih. Želim da reprezentacija nastavi da niže uspehe i sigurno je da ćemo biti uz njih", rekao je Nikić.

Kapiten Živko Gocić, koji je zajedno sa Nikićem izašao nekoliko minuta pre kraja, teško je našao reči da opiše kako se oseća.

"Nisam pametan šta da kažem u ovakvim trenucima. Hvala svima od srca. Hvala ovim predivnim momcima, našoj braći, koji su nam pomogli da dođemo do ovih uspeha. To su sjajni momci. Hvala Vaterpolo savezu Srbije, stručnom štabu, svetskom timu i svima koji su nam pomogli. Puno mi je srce", dodao je Gocić.

Osim oproštaja, manifestacija "Dani vaterpola" bila je prilika da se prezentuje ekipa koja je osvojila prvi zlatnu olimpijsku medalju za Srbiju.

Tim sveta predvodio je trener Vjekoslav Kobešćak, a igrali su Hristos Afrudakis (Grčka), Aleksandar Ivović, Predrag Jokić, Miloš Šćepanović (Crna Gora), Marko Avramović, Slobodan Soro (Srbija), Paulo Obradović, Luka Lončar (Hrvatska), Deneš Varga, Daniel Varga, Gabor Kiš, Norbert Madaraš (Mađarska) i Lukaš Seman (Slovačka). Umesto najavljenog Mlađana Janovića koji je sprečen i neće moći da dođe u Beograd u tim sveta uvršteni su Giljermo Molina (Španija) i Pijetro Filjoli (Italija).

Sav prihod od utakmice išao je za pomoć petogodišnjem dečaku Andreju Petroviću koji boluje od cerebralne paralize.

Zvezda nemoćna protiv oslabljenog Olimpijakosa

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Olimpijakosa 73:65 (22:18, 23:16, 11:9, 17:22), u 13. kolu Evrolige.

olimpijakos

Zvezda je doživela osmi poraz u takmičenju, na deobi je 9-12. pozicije, dok je grčki velikan stigao do devetog trijumfa, četvrtog u nizu, za drugo mesto na tabeli.

Olimpijakos je uprkos neigranju Jorgosa Printezisa i Danijela Heketa lako slomio tim Dejana Radonjića, trojkama Meta Lodžeskog je stekao dvocifrenu prednost sredinom drugog perioda (30:20) i bez problema priveo meč kraju.

Zvezda je držala priključak samo u prvom kvartalu, ali bez šuta za tri poena (2/17), uz dosta izgubljenih lopti i bespotrebnih koraka, crveno-beli nisu imali način da pariraju domaćinu.

Radonjić je imao dosta opcija u prvih 15-ak minuta, poentirala su čak devetorica igrača, pa je Zvezda držala priključak za domaćinom (22:18). Međutim, Olimpijakos lako stiže do dvocifrene razlike u drugom (30:20), posle serije Meta Lodžeskog od tri trojke.

Grčki velikan stiže i do +13, Zvezda sredinom drugog perioda uspeva dobrom odbranom da smanji na 39:32, ali Olimpijakos pojačava ritam u završnici i na poluvreme odlazi sa +11 (45:34).

Olimpijakos nastavlja u istom ritmu te serijom 5:0 stiže do maksimalnih 16 poena prednosti (50:34), ali nalet domaćina zaustavlja Kuzmić koji sa sedam poena u trećem kvartalu održava crveno-bele koliko-toliko u životu (56:43).

Domaćin pada sredinom poslednje četvrtine, Jović i Gudurić serijom poena vraćaju Zvezdu u život (69:62), ali nije bilo vremena za više od ublažavanja poraz, pa Olimpijakos stiže do treće pobede u nizu nad Zvezdom (73:65).

Oba tima igraju nove mečeve već za dva dana, CZ čeka Real, dok Olimpijakos gostuje Bambergu.

izvor: b92

Srpkinje devete na Evropskom prvenstvu u Švedskoj!

Reprezentacija Srbije porazom od Francuske, oprostila se od Evropskog prvenstva u Švedskoj - 21:28 , a takmičenje završila kao deveta u ukupnom plasmanu.

Rukometašice Francuske pobedom nad Srbijom plasirale su se u polufinale prvenstva.

srpkinjee

StarSport

Izabranice Dragice Đuriić su na ovom prvenstvu ostvarile dve pobede, jedan remi i tri poraza. Cilj, koji je stručni štab zacrtao pred odlazaka na Evropsko prvenstvo je ispunjen.

Najefikasnija u duelu sa Francuskom bila je Jovana Stoiljković sa šest golova, pet je dala Slađana Pop-Lazić, a po tri Kristina Liščevi i Željka Nikolić. Pobednički tim su predvodile Kamil Ajglon i Estel Nze Minko sa po šest pogodaka.

Francuska se plasirala u polufinale Evropskog prvenstva, gde će joj protivnik biti Norveška. Drugi par čine Holandija i Danska. Izabranice Dragice Đurić bile su oslabljene u ovom duelu, jedne od najvažnijih igračica zbog povrede i bolesti nisu mogle da odigraju meč.

Iako su reprezentativke Srbije povele na startu utakmice, to je bilo jedino vođstvo na meču. U nastavku reprezentacija Francuske je imala rezultatsku prednost koja se periodično smanjivala i povećavala. Ipak,Srpkinje su pružile sjajan otpor favorizovanom rivalu i na kraju zazuzele deveto mesto na takmičenju.

Tok meča:

Izabranice Dragice Đurić povele su golom Tamare Georgijev, ali su Francuskinje uspele da preokrenu na 3:3, da bo potom brzo ušle u seriju od četiri vezana gola i posle deset minuta utakmice imale prednost od 3:7.

Potom povećavaju prednost golom Estel Minko, da bi seriju prekinula Stoiljković Jovana i Liščević Kristina, ali su ponovo rukometašice Francuske napravile seriju i vezale tri gola – 5:11.

Stoiljković Jovana bila je precizna sa penala, a Slađana Pop- Lazić smanjuje reultatsku prednost Francuskinja – 7:11.

U nastavku meča sjajna igra naše reprezentacije, koje ulaze u seriju od 5:0. Posle skoro dva minuta igre bez gola, ponovo je sjajna Jovana Stoiljković je bila precizna, da bi opet Slađana Pop- Lazić smanjile prednost na samo dva gola zaostatka - 9:11. Srpkinje su nastavile sa serijom golova i ponovo imale nerešen rezultat – 11:11.

Potom su i na jednoj i na drugoj strani zatresle mrežu svojih protivnika, da bi se Francuska ponovo odlepila sa tri gola prednost – 12:15.

U samom finišu meča naše reprezentativke Srbije grešile su u napadu, obe reprezentacije nisu postigle pogodak skoro šest minuta, pa je prvo poluvreme zavšreno vođstvom Francuskinja, kojima pobeda nad Srbijom donosi plasman u polufinale.

U drugom poluvremenu snastavljena je slična igra kao i tokom prvih pola sata igre. Francuskinje su povele golom Manon Hojet, ali je na drugoj strani odgovorila Stoiljković Jovana. Ponovo ista igračica reprezentacije Francuske, upisuje se u listu strelaca, a precizna je bila sa sedmerca – 13:17.

Međutim, sa dva gola 'Orlica' u nastavku meča, Srokinje smanju na sva gola, ali ponovo se Francuskinje odlepljuju na +3.

Marina Dmitrović precizna je sa linije penala, a Liščević smanjuje za samo gol zaostatka - 17:18. Sjajno brani golmanka Francuske, koja je nekoliko puta sprečila naše rukometašice da dođu do gola.

Po ko zna koji put izabranice Dragice Đurić ponovo su dozvolile Francuskinjama da se odlepe na plus 4. Srbija nije iskoristila dva sedmerca zaredom, pa Francuskine lako čuvaju prednost koja ih vodi u polufinale.

Pet minuta pre kraja Francuskinje stiču najveću prednost –20:26, naše reprezentativke nemaju rešenja u napadu. Konačno, gol postiže Slađana Pop- Lazić koja smanjuje rezultatsku prednost.

Ipak, do kraja utakmice Francuskinje su nastavile sa golovima i pobedom nad Srbijom obezbedile plasman u polufinale Evropskog prvenstva – 21:28.

Beker poručuje da će se Novak vratiti još jači u 2017. godini: Pregovaramo o nastavku saradnje

Nisam mogao da verujem koliko je loše odigrao u finalu Londona. To je bio verovatno najgori meč koji je odigrao otkako sam mu trener – rekao je proslavljeni Nemac.

bekerrrrr

Bila je ovo neverovatna vožnja... U prošlom vremenu je Boris Beker opisao trogodišnju saradnju sa Novakom Đokovićem u opširnom intervjuu za "Dejli mejl", što je novinara navelo na zaključak da "postoji nepogrešiv osećaj da Nemac govori o završetku jednog poglavlja, a ne o pisanju novog". Ipak, trener drugog tenisera sveta nije odgovorio na pitanje o nastavku saradnje.

- Trenutno smo u procesu pregovora i ne mogu vam reći ništa više od toga. Ne bih mogao da kažem ni "da" ni "ne". Zaista sam uživao u poslednje tri godine. Ne kajem se ni zbog čega.

Nekadašnji veliki šampion imao je svašta da kaže o svom pulenu i padu posle Rolan Garosa, pritisku koji će Marej osećati na prvom mestu... Ako se uspešna saradnja okonča, Bekeru će gorak ukus u ustima ostati samo zbog poslednjeg meča.

- Nisam mogao da verujem koliko je loše odigrao u finalu Londona. Novak je dan ranije protiv Nišikorija bio na nivou iz prvih šest meseci. Toliko dobro može da igra kad je sve na svom mestu. A, Endi se sigurno osećao kao starac posle maratona protiv Raonića. Mislio sam da smo u dobroj situaciji pred finale, ali to je bio verovatno najgori meč koji je odigrao otkako sam mu trener. Ni sada ne znam tačno šta se dogodilo.

Nemački stručnjak smatra da će se Đoković vratiti još jači.

- Novak dugo nije trpeo ovakve poraze, pa je gubitak prvog mesta i finala Ju-Es opena možda pravi signal u pravo vreme, kako bi trenirao bolje i bio više posvećen. Ne kažem da će opet sve pobeđivati, ali u 2017. će se više fokusirati na tenis nego u drugoj polovini ove sezone. Ubeđen sam u to.

Beker predviđa da će Marej u maju početi da oseća pritisak.

- Voziće se još neko vreme na talasu uspeha. Verovatno će ga to držati u Australiji i na američkim događajima u martu, jer to je jedini period kada je igrao loše ove godine. Ali, jedna je stvar da igraš kad nemaš ništa da izgubiš, a potpuno druga kada imaš, na primer prvo mesto na svetu. Očekivanja su veća.

Nemac podseća da se u Rimu i Madridu ove godine osetilo da dolazi "novi momak u grad". Marej je dizao formu, Đoković je padao posle osvajanja Rolan Garosa.

- Dominanti igrač ima pravo na pauzu. Borg se povukao u 26, Agasi je imao nekoliko dužih pauza, kao i ja. Pogledajte Tajgera Vudsa i Lea Mesija posle Mundijala pre dve godine. To je najprirodnija stvar za vrhunskog sportistu. Novak je imao puno pravo da uzme tajm-aut i posveti se porodici. Ljudi zaboravljaju da je do takvog uspeha moguće doći samo kada si sebičan i usmeren samo na jedan cilj. A, posle nekoliko godina takav život postaje jedno usamljeno mesto - zaključio je Boris Beker.

NEMA VIŠE VELIKE ČETVORKE

BEKER smatra da su male šanse da se Federer i Nadal vrate na najviši nivo.

- Ne vidim kako bi velika četvorka opet mogla da postoji. Vidim Novaka i Endija iznad svih i druge koji se približavaju, poput Tima, Kirjosa, Gofana, Raonića...

Okvir gola spasao Vošu, Partizanu samo bod iz NS

Fudbaleri Vojvodine i Partizana remizirali su bez golova u derbi meču 18. kola Superlige Srbije.

partizanbod

Prvi put posle više od osam godina duel dva velika rivala završen je bez pogodaka, a ovaj rezultat sa "Karađorđa" najviše odgovara lideru SL Crvenoj zvezdi.

Crno-beli su bili bliži pobedi u Novom Sadu, dva puta su pogađali okvir gola, Valeri Božinov je pogodio stativu u 58. minutu, a Leonardo prečku u 92. I Voša je imala nekoliko dobrih prilika, najbolju u poslednjim sekundama preko Malbašića.

Meč je tokom većeg dela bio bukvalno dosadan, bez konkretnih akcija, sa dosta grešaka i faulova, ali je bilo gol šansi. Sjajnu je u 15. minutu propustio Božinov, koji je izašao sam na Kordića posle fantastičnog dodavanja Leonarda, ali je promašio ceo gol.

U prvih 45 minuta igrači Vojvodine su uglavnom pretili sa distance, Kljajić je bio oprezan, dok je nekoliko udaraca išlo pored gola. S druge strane, Leonardo je u 53. minutu slabo reagovao sa desetak metara posle dodavanja Balažica glavom, da bi se pet minuta kasnije prvi put tresao okvir gola domaćina.

Sredinom drugog dela igre Voša je imala inicijativu, Ašćerić, Babić i Maksimović su namučili Kljajića, da bi crno-beli umalo u nadoknadi vremena stigli do pobede iako su poslednjih 15 minuta igrali bez centarfora, ali je okvir gola opet spasao "lale".

Ipak, poslednji priliku na meču imao je domaći tim, ali Malbašić nije uspeo da kazni promašaje gostiju iz Beograda. Dva tima posle 18 kola imaju po 39 bodova, pet manje od Zvezde koja u nedelju dočekuje Mladost i ima šansu da im "pobegne" na +8.

Partizan je remizirao posle četiri uzastopne pobede, a u sledećem kolu dočekuje Javor, 4. decembra. Voša je u 50. meču na Nenada Lalatovića na klupi tima prekinula niz od tri slavlja, a u nedelju čeka Napredak.